Пропонуємо Вашій увазі широкий асортимент ламінату різних варіацій кольорів і фактур, для різних умов експлуатації, з огляду Ваш бюджет.
Більш детально Ви зможете ознайомитися з ним в нашому офісі за попередньою домовленістю.
Також, ми робимо доставку по Києву своїм транспортом, по Україні кур'єрськими службами типу Нова пошта, Інтайм, Делівері.
Ламінат загальновживане назва підлогового покриття на основі деревоволокнистої плити високої щільності. Слово «ламінований» в перекладі з латині означає шаруватий. Верхнім шаром є захисно-декоративна зносостійка плівка.
Пристрій
Дошка ламіната являє собою конструкцію, що складається з чотирьох шарів:
1. Нижній стабілізуючий шар призначений для захисту дошки від деформації. Служить також для збільшення жорсткості. У деяких колекціях ламінату до стабілізуючій шару приклеюють звукоізолюючу основу для додаткової шумоізоляції.
2. Несучий шар, основа дошки ламінату, виготовляється з деревоволокнистої плити високої щільності. Саме ця жорстка частина конструкції виконує найважливіші функції дошки ламінату. В несучому шарі вирізаний замок, який скріплює між собою ламінат. Також виконує основну функцію по теплоізоляції і шумоізоляції. Вологостійкість ламінату безпосередньо залежить від якості несучого шару. Вологостійкі просочення і висока щільність плити застава мінімального впливу вологи на геометрію ламінату.
3. Декоративний шар, що виконує функції оформлення — це шар паперу з нанесеним на нього малюнком дерева, каменю, плитки або будь-який інший текстури.
4. Верхній шар з меламінової або акрилової смоли забезпечує захист дошки від стирання і ударних навантажень. Від міцності і товщини верхнього шару залежить клас зносостійкості ламіната. Останнім часом верхній шар став також нести декоративну роль. На нього наносять нерівності у відповідності з рисунком для кращої імітації натурального дерева.
В даний час виробляють ламінат 4 основних класів (по EN13329).
· Класи 21-23 — для домашнього використання (в даний час вже не виготовляються).
· Клас 31(AC3)[1] — для домашнього використання
· Клас 32(AC4) — для домашнього з підвищеним навантаженням і для комерційного з низькою
· Клас 33 (AC5-AC6) — для комерційного використання з великим навантаженням
· Клас 34 — для спеціального (промислового, спортивного) використання більш міцний, ніж 33.[2]
Класи поняття відносне. У німецькому, австрійському та бельгійському ламінаті зносостійкість відповідає показнику AC, який демонструє зносостійкість верхнього захисного шару. Саме поняття «клас» з показниками від 31 до 34 демонструє щільність і можливість витримувати навантаження саму HDF основу (деревна плита). Саме тому, часто можна зустріти бюджетні види ламінату з показниками AC5 на 32 класі. Це означає не що інше, як те, що ламінат має основу для побутових приміщень з підвищеним навантаженням на верхній шар. Китайські виробники користуються цією плутаниною і пишуть тільки «33 клас» хоча верхній захисний шар може варіюватися від AC3 до AC5, але цей показник вкрай рідко вказується. Саме тому два однакових на вигляд ламінат 33 класу від різних виробників можуть служити абсолютно по різному. Табер-тест (taber test), при якому головка абразивна обертається виконуючи обороти (часто зустрічається поняття як «обороти ламінату»), як раз і показує зносостійкість по класифікації AC. В залежності від крупності абразивного матеріалу, один і той же ламінат може пройти тестування з великими або нижчими показниками.
У Північній Америці використовується власна система сертифікації, розроблена організацією North American Laminate Flooring Association (NALFA).
Підготовка
Ламінат (плита HDF) є деревним підлоговим покриттям і поряд з плюсами дерева, піддається згубному впливу вологи. Тому більшість виробників вимагає укладати під ламінат пароізоляційну плівку товщиною 200 мікрон (поліетилен, герметично склеєний між собою). Крім того, ламіновані підлоги дуже вимогливі до рівності підлоги, допускається перепад не більше 3 мм на 1 погонний метр.
Між ламінатом і пароізоляційною плівкою, також необхідно укладати «підкладку». Це матеріал товщиною від 2 до 10 мм з пінополістиролу (іноді фольгованого), спіненого поліетилену, деревно-паперової маси або пробки. Основне його завдання усунення перепадів, а також можливості виникнення скрипів. В якості додаткових властивостей виступають теплоізоляція і шумоізоляція. Деякі види підкладок, за рахунок товщини, дозволяють укладати ламінат і на підлоги з великими нерівностями, що суперечить інструкції з укладання ламінату більшості виробників.
З'єднання замків ламінату
Всі сучасні ламіновані підлоги безклейові. Пластини підлоги з'єднуються між собою за допомогою замка, присутнього на кожній пластині. Замки можна розділити на 3 види:
· З'єднання типу «конструктор». При такому з'єднанні, необхідно «підлаштовуватися під замок», тобто піднімати вже зібраний ряд ламінату для з'єднання з новою пластиною, яка з'єднана тільки по одній стороні (довжині). З'єднувати ламіновані дошки необхідно спочатку по довжині, а потім вийшли смуги скріплювати між собою. Краще працювати з напарником.
· З'єднання шляхом «підбиття». Пластина з'єднується по одній стороні (довжиною), а потім фізично домагається для з'єднання по ширині. При такому з'єднанні можливо пошкодження замків і найчастіше даний спосіб заборонений на більшості інструкцій іменитих виробників.
· З'єднання, при якому по ширині пластину фіксує пластикова вставка. При такому з'єднанні не потрібно піднімати ряд (як в 1 випадку).
Догляд за ламінатом
Ламінат по суті — це деревна основа міцної обгортці і волога для нього згубна тільки з боків. Ламінат повинен бути сухим, і якщо ви пролили на нього рідину, то її слід прибрати. Існують такі види ламінату, які можуть бути використані для підлог у приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у ванних кімнатах. Зазвичай на упаковці ламінату варто маркування, що говорить про те, чи можна його класти там, де завжди сиро. Особливо вразлива до дії води біля таких видів ламінату система кріплень. Тому навіть вологостійкий підлогу необхідно насухо протирати м'якою тканиною відразу ж після того, як на нього потрапила вода. При монтажі ламінату, особливо в приміщеннях, де часто проводиться прибирання (коридор, кухня) рекомендується використовувати спеціальний герметик для замків. Він не склеює панелі між собою, але в той же час добре захищає їх від проникнення вологи.
Найбільш шкідлива для ламінату гаряча вода: він може вздыбиться, деформуватися, втратити зовнішній вигляд. Якщо підлога залитий повністю (або тривалий час), то рекомендується спочатку прибрати всю воду, потім зняти плінтус (якщо є можливість прибрати воду з зазорів за допомогою миючого пилососа) і дати підлозі просохнути близько тижня. Використовувати фени та інші нагрівальні прилади не потрібно протяг набагато краще провітрить і просушит приміщення.
Особливого догляду, як паркет, ламінат не вимагає. Досить регулярно видаляти пил з його поверхні пилососом, а раз в тиждень проводити вологе прибирання насухо віджатою ганчіркою. Не частіше 1 рази в рік фахівці рекомендують обробляти ламінат спеціальною мастикою для ламінату. Важливо запам'ятати, що ні за яких обставин не можна використовувати для догляду за ламінатом засоби, призначені для паркету: до їх складу входить бджолиний віск, який руйнує ламінований шар. Так само ламінат руйнують миючі засоби з високим вмістом гліцерину (для блиску). Гліцерин проникає в стики ламелей і руйнує кромки, вспучивая їх.
Класи експлуатації позначають скільки часу ламінат буде зберігати свій зовнішній вигляд при різних на нього навантаженнях. Існує європейська норма (EN 13329), яка включає в себе 18 тестів, після проведення яких ламінату привласнюється той або інший клас. Це норма виділяє 2 великі групи ламінованих підлогових покриттів: ламінати комерційної експлуатації і ламінати домашнього використання.
Ламінати комерційної експлуатації — це ламінати з терміном служби в комерційних приміщеннях від 3 до 6 років. Відповідно, якщо підлога комерційної експлуатації використовується будинку, те строк життя ламінату збільшується в два-три рази. Багато гарантії понад 10 років означають, що даний підлогу пролежить саме стільки в домашніх умовах, але ніяк не в комерційних.
31 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях зі слабким навантаженням. Термін служби підлоги близько 2-3 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 10-12 років (спальні, комори тобто приміщення зі слабкою експлуатацією підлоги в будинку). В офісах застосовується в приймальнях, переговорних, невеликих кабінетах.
32 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях із середнім навантаженням. Термін служби підлоги 3-5 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 12-15 років (їдальні, кухні, коридори, тобто приміщення з високою експлуатацією підлоги в квартирі). 32 клас найбільш оптимальний вибір і для будинку і для офісу.
33 клас експлуатації — це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях з інтенсивним навантаженням. Термін служби підлоги близько 5-6 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 15-20 років. Враховуючи тривалий термін експлуатації в домашніх умовах, деякі виробники дають довічну гарантію. Безсумнівним достоїнством цієї статі є те, що його зовнішній вигляд буде зберігатися максимально можливе для ламінату час.
34 клас експлуатації експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях з навантаженням, вище інтенсивної. Наприклад комерційні приміщення з високим навантаженням: автосалони, вокзали, аеропорти, танцювальні клуби. Термін служби 7-15 років. В домашніх умовах може пролежати близько 30 років. Офіційно не відображено в європейському стандарті EN 13329:2006+A1:2008(E), визначає методи присвоєння класу ламінованих підлогових покриттів.
Ламінати домашнього використання — це ламінати, термін експлуатації яких не перевищує 5-6 років у домашніх умовах. Зазвичай це підлоги на 6 або 7-мм плити ДВП або навіть MDF. Відмітна особливість цих статей ціна. Ламінати домашнього використання ділять на 3 умовні групи:
21 клас експлуатації даний підлога має термін служби не більше 1-2 років. В Україні сьогодні така підлога відсутня. Область застосування-спальні, комори, тобто приміщення із слабкою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.
22 клас експлуатації підлога з терміном служби 2-4 роки. В Україні такий підлога, як і 21 клас, відсутня. Область застосування-спальні, комори, дитячі, гардеробні, тобто приміщення з середньою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.
23 клас експлуатації підлога з терміном служби 4-6 років. Область застосування-спальні, комори, дитячі, гардеробні, їдальні, кухні, коридори, тобто приміщення з високою експлуатацією підлоги в домашніх умовах.
21, 22, 23 класи ламінату зняті з виробництва.
Крім різновидів класу, ламінат має безліч різновидів маркувань.